Adana’da yaşayan Bitlisliler, BİDER’in düzenlediği dayanışma programında bir araya geldi. 

Bitlis valisi sayın Veysel Yurdakul’un da Bitlis’ten gelerek katıldığı programa, Adana valisi adına vali yardımcısı Burhan Terzioğlu, Ak Parti millet vekili Ali Küçükaydın, kendiside Bitlisli olan Adana Defterdarı Tamer Utkucunun yanı sıra siyasi parti başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda davetli iştirak etti.

BİDER başkanı Orhan Göktaş yaptığı konuşmada; “Adana’da TÜİK rakamlarına göre on yedi bin gayri resmi rakamlara göre de otuz bin civarında Bitlisli yaşamaktadır. Biz dernek olarak bu hemşerilerimizi acı ve tatlı günlerinde bir araya getirmek acıları ve sevinçlerini  hep beraber paylaşmak istiyoruz dedi. Göktaş sözlerine biz Adana için çalışıyoruz, Adana’ya yatırım yapıyoruz. Valiliğimizin ve yerel yönetimlerimizin desteklerini yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Sanatçılar Celal Yarıcı, Kısmet Yıldız ve Ebedin Oğuz’un sahne aldığı programda Müfit Ersen Bitlis’li babanın oğluna mektubu adlı şiiri, sarıçam mili eğitim müdürü Erdal Denge de Bitlis için kendisinin yazmış olduğu bir şiiri okudu. Bitlis halk oyunları ekibi de Bitlis oyunlarıyla programa eşlik etti.